Pod maskou nenávisti - 1.kapitola

5. října 2009 v 20:03 | Katee |  Spoutaná svoboda
Ano,po dvoudenním snažení je to tady...a prostředí ve kterém se nacházíme je Harry Potter..tedy spíše doba Pobertů...A nějak jsem to i prodloužila...


Pod maskou nenávisti

1.kapitola - Poslední rok

Nástupiště devět a třičtvrtě bylo plné lidí nebo spíše kouzelníků.Děti běhaly sem a tam s nádražními košíky a houfy rodičů za zády.Bradavický expres vyfukoval oblaka šedého kouře a nedočkavě vyhlížel cestující.Poslední opozdilci se loučily se svými rodinami a nastupovali do vlaku.Ozvalo se zapískání odjezdu a vlak se rozjel.

"Tady je volno." řekla jakási dívka s černými vlasy dlouhými až po pás.Otevřela poslední kupé na konci vagonu a spolu se svými čtyřmi kamarádkami se pohodlně usadila.

"Jaké jste měli prázdniny?"zeptala se dívka s černýmy vlasy po pás a všechny ostatní dívky se dívala svýma černýma očima.U jedné z nich to věděla neboť půlku prázdnin trávily spolu.

"Já jsem byla se svou sestrou Petůnií a rodičemi"řekla dívka s ohnivě rudými vlasy a zelenými oči.

"Stejné jako vždycky.To znamená moře a nuda.Typické prázdniny po mudlovsku."dodala ještě.

"A co vy dvě?"zeptala se ta dívka s černými vlasy.

"No mě oběcně se stalo pár věcí,které mi nejspíš navždy změní život.Ta první je že jsem utekla k tátovi a do nebelvírské části rodiny.Díky tomu jsem taky utržila od matky tohle."odpověděla černovláska a zvedla svojí pravou ruku.Měla jí obvázanou odvazem.

"A ještě jedna věc se změnila.Do Bradavic nastupuje taky můj o rok mladší bratr - Daisuke Nebelvír Wong.Přestoupil k nám z Kruvalu,kam ho poslala matka.A jde do sedmého ročníku."dodala černovláska a její obličej nabyl ošklivý xicht.

"A co ty ,Mayako?"zeptala se poslední dívka.Měla rudé vlasy a světle zelené oči.

"No celé prázdniny jsem provokovala Chrise.A pak i s Kate Daisukeho.Prostě jako obvykle.A Lue mám ti vzkázat od Chrise že se na Tebe těší a že si mu přes prázdniny chyběla."zasmála se Mayako.Byla velmi hezká a nebyl jediný kluk na škole, který by po ní neslintal. Byla vysoká a štíhlá a s jasně světlými vlasy a pomněnkově modrýma očima se podobala andělovi. Avšak povahou by se dala přirovnat spíše k dračici. Byla velmi energická a sebevědomá. Slovo nesmělost jí bylo zcela cizí a nikdy se nebála říct nahlas svůj názor. Ráda se bavila a kluky střídala víc než bylo zdrávo.A mezi jejími zájmy bylo i dělání lumpárem se svojí sestřenicí Kate.A samozřejmě k tomu patřily i sázky právě s Kate,či Poberty.

"To snad ne.Ten mi přes prázdniny vůbec nechyběl.To jeho věčné řvaní mého jména po celé chodbě.Proč zrovna já??V Bradavicích je přeci plno hezkých holek."strachovala se Lue.Chrise nemusela už od 6.ročníku kdy nastoupil.

"A pokud se dá společně s Daisukem dohromady s Poberty máme se tedy na co těšit."řekla nahlas myšlenky všech Kate.

"Když už mluvíme o těch Pobertech co James ,Lily"zeptala se Sakura Lily.

"No,nic.Poslal mi dopis."prohodila jen tak Lily.

"Cože?"divil se zbytek dívek.

"Jo,dopis.Psal mi v něm co společně s Blackem vyváděli atd."řekla Lil.Zbytek se na ní stále díval s otevřenými ústy.

"A ty jsi mu odepsala?"optala se se Kate.

"Ano,odepsala.Je to přeci slušnost,Kat!"

"Nemohli bysme mluvit o něčem jiném?"

"To mi připomíná,Saky.Kdy už se ty přestaneš lásce vyhýbat."začala opět básnit Lue a celá se rozplývala.Lue stejně jako Mayako neměla o kluky nouzy.Ovšem narozdíl od ní si s nimi pouze jen pohrávala.Žádný z nich nebyl tak dobrý aby s ním vůbec začala chodit.Byla vysoká a štíhlá.Lesklé černé vlasy jí sahaly až do pasu a temně černé oči měla orámované hustými černými řasami. A drobný obličej s trochu delším nosem zdobily plné a perfektně tvarované rty.

"Já se jí nevyhýbám to ona mě.Prostě čekám jen na toho pravého.Který asi nikdy nedorazí.."povzdychla si Sakura.O Sakuře věděli že je velmi romantická a čeká na pravou lásku.Byla takový snílek,který by se nejraději odpoutal od země a zapomenul na trápení,které ho čekají dole.Sakura byla totiž taková šedá myška,které většinu svého času trávila ve školní knihovně nebo někde kde jí nikdo nerušil.Ten kdo jí ale poznal blíž pochopil že je chápavá a milá, ale také pěkně paličatá.A kvůli svým přátelům by riskovala klidně i svůj život.

Lily byla také krásná. Ona se opravdu nedala přehlédnout. S hustými ryšavými vlasy a velkýma smaragdovýma očima vždy tak trochu vyčnívala z davu. Lily byla hlavně studijní typ. Byla chytrá a bystrá, a také laskavá a milá. Ale nikdy si nenechala nic líbit. Jen málokdy se opravdu rozzuřila, ale když už se tak stalo, létaly z ní blesky. Pusu měla prořízlou pěkně.A byla to právě ona kdo většinou uklidňoval Kate s Mayakou když chystali nějakou lumpárnu.Jen málokdy se k nim přidala.

A nakonec Kate.Ta byla se všech nejtvrdohlavější.Ale i přes svou tvrdhlavost je milá,přátelská,občas hyperaktivní,ale i bystrá a chytrá.Kate má dlouhé černé vlasy a světle modré oči.Z party byla skoro nejmenší.Hodně času tráví ve školní knihovně se Saky nebo prudí a dělá lumpárny.A nebyla by to ona kdyby alespoň desetkrát do měsíce nebyla po škole.Ráda se vsází s Mayakou o cokoliv.

Bradavický expres nabíral rychlost a pomalu se přibližoval ke svému cílu.K Bradavickému hradu.Tohle je jejich poslední rok.

"Letím ještě na záchod než tam budem"oznámila Kate ostatním kamarádkám.Lily mezitím odešla do kupé k ostatním prefektům.V celým vlaku byla tma jako v pytli.A Kate narazila na někoho.Kdo byl přinejmenším o dvě hlavy vyšší než ona.

"Wongová, dávej příště pozor."řekl ten do koho narazila.Bylo jí hned jasné kdo to byl.Ten hlas by poznala všude.Byl to bradavický Cassanova Sirius Black.

"Já mám dávat pozor!!Spíš ty ne!!Ty jsi do mě vrazil!!"odpověděla mu vztekle.A postavila se na nohy.

"Ale,ale slečinka si nějak vyskakuje.Raději se klidni,teď jsi moje snoubenka."zasmál se řechtavým smíchem.

"Tak ty to víš."ucedila tiše Kate a otočila se na podpatku a zmizela pryč.Na nějaké hádky neměla vážně náladu.To samé udělal i Black.

"Co se stalo Tichošlápku že si tady tak rychle"zeptal se James.

"Narazil jsem na Wongovou."odpověděl mu naštvaně Sirius.

V tu chvíli dostal James nápad.

"A Tichošlape nechtěl by ses jí pokusit sbalit.Aspoň bych se dostal blíž k Evasový."začal hned James Siriovi vyklopovat jeho "úžasný! nápad.Jenže Sirius s ním ani trochu nesouhlasil.

"Jsem schopen udělat cokoliv kvůli té tvojí nehorázné lásce k Evansový,ale tohle po mě nechtěj.Mě stačí že jsem s tím drzým prckem zasnoubenej,jinak s ní nechci mít nic společnýho.."ohrazoval se Sirius.

"Tak ty to nakonec víš že jsi se sestrou zasnoubený.."usmál se Daisuke.A v jeho modrých očích se zalesklo.

"Ano,vím.A ne že bych s tím souhlasil.."

"Ségra se musela rozhodnout mezi tebou a Luciusem Malfoyem.A po všech zvážení pro a proti se rozhodla pro Tebe.Prej raději Black ten je alespoň z Nebelvíru.Ségra nechtěla do rodiny nikoho ze Zmijozelu.."odpověděl mu Daisuke.Třeba teď konečně Sirus pochopí proč to Kate udělala.

Bradavický expres pomalu zastavovat v Prasinkách.Studenti se rychle vybíhali z vlaku a zabírali si kočáry..
 


Komentáře

1 Nele Nele | Web | 7. října 2009 v 18:43 | Reagovat

povedeny dilek :)

2 Tannashi-chan-tvoje bláznivé SB :) Tannashi-chan-tvoje bláznivé SB :) | Web | 8. října 2009 v 15:40 | Reagovat

juuuuuuuuuuuuuu to je krásný už se těšim na další dílek  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama